elektronické a zabezpečovací systémy (EZS)

Označováno také jako elektronická zabezpečovací signalizace nebo nověji poplachový zabezpečovací a tísňový systém (PZTS). Je jednoúčelový poplachový systém určený pro detekci přítomnosti vstupu nebo pokusu o vstup narušitelem do hlídaného prostoru a následnou akustickou či optickou signalizaci.

Jde tedy o zařízení, které slouží k ochraně osob a majetku. Provedení může být buď jako drátový elektronický zabezpečovací systém (levnější řešení, nemusí se měnit baterie ve snímačích), nebo jako bezdrátový elektronický zabezpečovací systém, jehož výhodou je naopak zejména rychlá montáž i demontáž a snadná rozšiřitelnost EZS.

základní prvky elektronického zabezpečovacího systému

Ústředna

Ústředna

Ústředna je „mozkem“ celého zabezpečovacího systému, který je propojen s jednotlivými zabezpečovacími prvky jakou jsou detektory pohybu osob, klávesnicí, sirénou apod. Kabelově, bezdrátově nebo kombinací předešlých způsobů, tj. jeden detektor může být připojen kabelově a druhý bezdrátově. Ústředna je vybavena bezdrátovým GSM komunikátorem pro přenos poplachu nebo popřípadě odchylky od normálního stavu zabezpečovacího systému na PCO (pul centrální ochrany osob a majetku) a na mobilní zařízení. Ústředna je vybavena zálohovací baterií, která slouží při výpadku proudu jako záložní zdroj. Tato baterie je schopna při výpadku proudu napájet celý zabezpečovací systém včetně všech zabezpečovacích prvků až 24 hodin. Ústředna by měla být instalována na bezpečném místě v objektu, např. v technické místnosti, kde je i pohybový detektor a vnitřní akustická siréna.

Detektory pohybu

Detektory

Detektory jsou prvky systému, které jsou rozmístěny v hlídaném objektu a mají za úkol reagovat aktivací při narušení (otevření, pohyb, rozbití atd.) a to tak, že tuto informaci předají ústředně, která ji následně zpracuje. Detektory dělíme na vnitřní a venkovní. Nejčastěji používanými prvky v zabezpečovacím systému jsou detektor pohybu, magnetický kontakt otevření (používá se na plášťovou ochranu), detektor tříštění skla, hlásič požáru, detektor plynu a infrazávory.

Klávesnice

Klávesnice

Klávesnice slouží k ovládání (zastřežení a odstřežení objektu) a informování o stavu systému EZS, případně k základnímu programování ústředny. Klávesnice je vybavena čtečkou čipových karet. Pro autorizaci se používá kód, čipová karta nebo dálkový ovladač.

Siréna

Siréna

Siréna je aktivována ústřednou při poplachu a má upozornit okolí o narušení objektu vysokou intenzitou hluku. Je vybavena blikačem, který indikuje narušený objekt. Rozdělujeme je dle použití na vnitřní a venkovní.

Alarmo, venkovní siréna

Proč elektronický zabezpečovací systém?

Elektronický zabezpečovací systém je v dnešní době jedním z nejvyužívanějších systémů ochrany budov, proto se stává standardním vybavením bytu, domu či firmy. Primární funkce zabezpečovacího systému je ochrana majetku, ale i osob. Elektronický zabezpečovací systém neslouží jen k zabezpečení objektu před zloději, ale i před nepředvídatelnými událostmi, jako je požár, únik plynu, zaplavení vodou, kritické teploty prostředí apod. Systémy jsou využívány u všech typů budov, tedy jak v podnikové a státní sféře, tak i u bytových nebo rodinných domů. Lze je využít jak u velkých areálů tvořených několika budovami, tak i u menších objektů. Dnešní elektronické zabezpečovací systémy už toho ale umí víc. Jejich prostřednictvím jste schopni zautomatizovat Váš dům.

Výhody elektronického zabezpečovacího zařízení

– přehled nad movitým majetkem – okamžité odeslání informace o narušení prostoru na PCO – rychlý přenos poplachových zpráv i na Váš mobilní telefon – minimalizace Vašich rizik a ztrát právě díky okamžité informovanosti – nižší pojistné nebo vyšší plnění pro Vás při škodní události (u většiny pojišťoven) – dálkové ovládání a automatizace domu.

Domácí automatizace alarmo

Zajímavosti

Z průzkumu, který na konci roku 2012 provedl Jablotron s českými vězni, vyplývá, že největší překážkou pro zloděje jsou ELEKTRONICKÉ ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉMY (70 %), kvalitní bezpečnostní dveře (69 %) a bezpečnostní skla (63 %). Více než polovinu pachatelů by k odchodu přimělo i označení "Objekt je napojen na pult centrální ochrany" a stejný počet uvádí, že by si vloupání rozmysleli díky hlídacímu psovi. Těmto trestním činům můžete předcházet díky modernímu elektronickému zabezpečovacímu systému.

V dnešní době je elektronický zabezpečovací systém mnohem dostupnější než si většina lidí myslí. Zabezpečovací systém je cenově srovnatelný např. s běžnými elektrickými spotřebiči, které naleznete v každé domácnosti. Cena se liší dle velikosti objektu, náročnosti na instalaci a taktéž dle požadavků majitele. Ať už chcete zabezpečit malý byt, dům či firmu, jsme Vám schopni nabídnout elektronický zabezpečovací systém na míru.

Jsme ALARMO!

Jsme Alarmo.cz firma, která provádí zabezpečení rodinných domů, zabezpečení firemních objektů, zabezpečení skladů nebo obchodů a restaurací.

Provádíme účinné zabezpečení domů, bytů, kanceláří, chat nebo obchodů, či firemních objektů. Zabezpečení kamerovým CCTV systémem, v kombinaci s GSM alarmem Vás ochrání před nezvanými hosty. Moderní IP kamery můžete sledovat na svých chytrých zařízeních kdekoliv na cestě. Elektronické zabezpečení domu profesionálním alarmem a kamerovým systémem můžete také doplnit detektorem kouře nebo plynu. Nabízíme kvalitní zabezpečovací systémy nejen pro Váš domov, ale i pro Vaši firmu nebo obchod. Nabízíme také prodej IP kamer, poplašných systémů, alarmů, kouřových čidel, GSM alarmů, přístupových systémů, systémů Jablotron 100, docházkových systémů. Naše služby zahrnují také odbornou montáž a servis včetně pravidelných revizí.

Kontaktujte nás, těšíme se na spolupráci.

jak nás hodnotí klienti?

Profesionální přístup, poradili a doporučili mi nejlepší řešení. Vše hotovo precizně a v termínu ...

Lukáš Novák

Děkuji za Vaše služby a zodpovědný přístup Vašeho technika ...

Jiří Nečas

Je radost s Vámi spolupracovat. Syn staví rodinný dům, určitě se na Vás obrátíme s dalším alarmem a kamerovým systémem ...

Radek Pohnán

Děkujeme za spolupráci v roce 2016 ...

Ivan Šoulák

S firmou Alarmo jsem nadmíru spokojená, zabezpečili mi celý dům ...

Adéla Pokorná

Je to perfektní firma a služby co dělají. Výborně mi zabezpečili horskou chatu ...

Tereza Málková

Skvělý, osobitý a rychlý přístup ...

Pavel Cikánek

Skvěle zabezpečená garáž, teď se nemusím bát o své auto ...

Jan Zahradník

Moc děkuji firmě Alarmo, s průběhem práce i s finálním produktem jsem velmi spokojen ...

Pavel Charvát

58

zabezpečených objektů

56

spokojených zákazníků

100%

spokojenost

certifikovaný partner JABLOTRON zařízení