kamerový systém (CCTV) – systém uzavřených televizních okruhů

Kamerové systémy jsou jedním z nejrychleji se rozšiřujících způsobů zabezpečení. Slouží k monitorování majetku a osob, mají preventivní účinek pro předcházení trestné činnosti a pomáhají při odhalování zločinu. Bezpečnostní kamery snímají obraz v monitorovaném prostředí, pomocí kabelového vedení (případně bezdrátově) přenáší obraz do nahrávacího zařízení, kde si následně můžete přehrát potřebný záznam. Kamerové systémy dělíme podle použité technologie na analogové představující klasickou, dnes již zastaralou technologii s přenosem obrazu po koaxiálním kabelu a nejnižším rozlišením obrazu, nástavbou jsou Digitální HD systémy.

Proč kamerový systém?

V dnešní době je bezpečnost a ochrana majetku velice důležitá a to daleko víc jako dříve. Kamerové zabezpečovací systémy jsou jednoduchým nástrojem, kterým můžete svůj majetek ochránit a sledovat. Nejideálnější je kombinace EZS a CCTV.

Nahrávka z kamerového systému pak může velmi výrazně pomoci hlídací agentuře (PCO) nebo policii dopadnout pachatele trestné činnosti, třeba i odhalit a usvědčit nepoctivé zaměstnance.

Kamery můžete snadno sledovat přes počítačovou síť vzdáleně přes internet na chytrém telefonu, tabletu nebo počítači.

Přístup do systému je chráněn heslem proti neoprávněnému použití a to jak přes internet tak lokálně. Kamerové systémy mohou při detekci pohybu v nastavené detekční zóně spustit alarm (poslat e-mail, sms, sirénu při použití s EZS atd).

Nejdůležitější částí systému jsou kamery. Dnes se instalují výhradně barevné kamery v různých provedeních, například vodotěsné, s dálkovým ovládáním a zoomem nebo kamery s integrovaným nočním viděním (infra přísvit). Noční vidění je velmi účinné například na ulicích a barech, kde je většinou šero, přesto je obraz velmi kvalitní.

V dnešní době digitálních technologií nejčastěji doporučujeme IP kamerové systémy. Tyto digitální kamery (IP kamery) poskytují kvalitní obraz s rozlišením až 20 Mpix a velkou výhodou je rozšiřitelnost celého systému. Moderní IP kamerové systémy přenáší obraz digitálně prostřednictvím počítačové sítě a to jak po kabelu, tak bezdrátově pomocí WiFi.

Druhou často používanou technologií jsou HD kamerové systémy, které nahrazují zastaralou analogovou technologii. Výhoda je možnost využít koaxiální kabeláže a levně provést rekonstrukci starého kamerového systému.

Ke všem kamerovým systémům lze také připojit mikrofon pro nahrávání všech zvuků v monitorované místnosti. Mikrofony mohou být jak součástí kamer, tak skryté zařízení.

Přestože každé naše řešení je individuální, vždy dosáhneme velmi dobrého poměru cena/výkon. Máme zkušenosti s malými instalacemi až po rozsáhlé kamerové systémy ve velkých prostorech a proto Vám doporučíme ideální komponenty celého systému.

Jaké jsou výhody kamerového systému?

– Ochrana majetku a bezpečnosti osob.

– Už jen samotná instalace kamerového systému odradí velké množství potencionálních pachatelů trestné činnosti
možnost nepřetržitého non-stop monitorování střeženého prostoru. Plný přehled o tom, kdo se pohybuje ve vašem objektu nebo vaší firmě.

– Video snímky lze přenášet pomocí telefonní linky, LAN nebo internetu. Takto je možné prohlédnout svůj byt nebo dům pokud jste na dovolené přes internet nebo pomocí svého mobilního telefonu.

– Minimální provozní náklady.

– Cenová dostupnost.

Jaká se používá technologie?

Kamerové systémy

jsou nabízeny v několika variantách od ekonomických analogových kamer přes Full HD kamery ve vyšším rozlišení až po inteligentní IP kamerové systémy ve vysokém rozlišení a bohatým hardwarovým i softwarovým vybavením.

Analogové systémy

přes prudký rozvoj v oblasti digitalizace obrazu a počítačových sítí si analogové kamery stále drží svou pevnou pozici na CCTV trhu. Je to dáno především příznivou cenou, jednoduchou instalací a standardním rozšířením pro přehledové sledování obrazu bez možností úpravy a detailní zobrazení záznamu. Jediná nevýhoda těchto systémů je technologická zastaralost. Pro představu 2 Mpix kamera totiž nahradí 6 starých analogových kamer.

Digitální HD systémy

s vysokým rozlišením pro jednoduchou přestavbu z analogových systémů. Technologie kamer s kvalitou obrazu v HD rozlišení 1.3 Mpx – 5 Mpx. Nejčastěji je využívána v případě rekonstrukce analogových systémů, jelikož je možné využít stávající kabelové rozvody a snížit tak investici. Nižší náklady oproti IP kamerovému systému.

IP systémy

s přenosem po síťovém kabelu představující nejmodernější formu kamerových systémů rozlišení až 20 Mpx.

Kamerové systémy slouží k monitorování venkovních ploch i míst uvnitř budov. Systém se většinou skládá z pevných i otočných kamer a může pracovat ve zcela automatickém režimu, nebo být ovládán např. ostrahou objektu.

Jaké jsou typy kamer?

Kamera je nejdůležitější součástí celého kamerového systému (CCTV). Proto je nutné klást velký důraz na správný výběr kamer.

cctv standardní kamery s objektivem

Standardní bezpečnostní kamery s objektivem

– standardní plechový box kamera;
– výměnný objektiv;
– kvalitní noční režim;
– instalace ve venkovních prostorách do venkovního krytu;
– možnost zaostření pro snímání SPZ či obličeje;
– provedení jako IP kamery, HD kamery nebo i klasické analogové kamery;

Kompaktní kamery s IR přísvitem

– vodotěsné provedení;
– kabeláž lze zabudovat pod kameru, tak že není přístupný;
– fixní objektiv i nastavitelný objektiv;
– cenově výhodnější než box kamery;
– provedení jako IP kamery, HD kamery nebo i klasické analogové kamery;

Antivandal kamery s IR přísvitem

– kamera odolá vandalskému útoku a to i čočka;
– kabeláž lze zabudovat pod kameru, tak že není přístupný vandalům;
– vodotěsné provedení;
– fixní objektiv i nastavitelný objektiv;
– vhodné do vchodů domů a na lehko dostupná místa;
– provedení jako IP kamery, HD kamery nebo i klasické analogové kamery;

Speed Dome bezpečnostní kamery s IR přísvitem

– až 36x optický ZOOM;
– vzdáleně ovládatelné kamery;
– u dražších provedení skvělá kvalita i v noci;
– ideální pro větší objekty a dohled 24/7;
– paměť pro zoomování;
– přednastavená dráha pohybu kamery;
– provedení jako IP kamery, HD kamery nebo i klasické analogové kamery;

Uvedené typy kamer jsou pouze pro základní přehled. Nabízíme další kamery například skryté. Pro kamerové systémy s vysokým rozlišením Vám nabízíme IP kamery a také HD kamery.

Naši vyškolení technici Vám rádi poradí se správným výběrem bezpečnostní kamery, a navrhnou kamerový systém na míru pro Vaše konkrétní požadavky.

Proč provádět pravidelnou kontrolu funkčnosti kamerových systémů?

Pokud chcete mít jistotu, že Váš kamerový systém funguje, je potřeba pravidelně sledovat jeho činnost. Proto nabízíme několik kontrolních VIP balíčků, které zabezpečí bezproblémový provoz celého systému. Budeme za Vás dávat pozor na to, zda se nahrávají záznamy, že není problém s pevným diskem, že se nikdo nepokouší manipulovat se záznamovým zařízením, také že funguje vzdálené přístup na Váš telefon, tablet, Pc a podobně.

Balíček standard (400 Kč/měsíc)
Balíček standard (400 Kč/měsíc)

Balíček standard (400 Kč/měsíc)

– standard tarif aktivní kontroly kamerových systémů

více informací >
Balíček standard (400 Kč/měsíc)

Vhodné řešení především pro rodinné domy, bytové domy, kanceláře apod.

Balíček zahrnuje

– 1× měsíčně kontrola fyzicky na místě (kontrola nahrávání, kontrola kabeláže, kontrola pevného disku)

– 1× měsíčně kontrola systému online (kontrola vzdáleného přístupu, kontrola celkového systému, stažení záznamu z nahrávacího zařízení dle Vašich požadavků, pomoct s ovládáním kamerového systému) + report na Váš email či telefon o stavu funkčnosti systému.

– 1× ročně periodická revize kamerového systému včetně revizní správy např. pro pojišťovny apod.

– podpora po telefonu

– uživatelská podpora na emailu neomezeně

Balíček VIP Premium (650 Kč/měsíc)
Balíček VIP Premium (650 Kč/měsíc)

Balíček VIP Premium (650 Kč/měsíc)

– premium tarif aktivní kontroly kamerových systémů

více informací >
Balíček VIP Premium (650 Kč/měsíc)

Vhodné řešení především pro firmy, větší objekty, velké bytové domy apod.

Balíček zahrnuje

– 1× měsíčně kontrola fyzicky na místě (kontrola nahrávání, kontrola kabeláže, kontrola pevného disku)

– 4× měsíčně kontrola systému online (kontrola vzdáleného přístupu, kontrola celkového systému, stažení záznamu z nahrávacího zařízení dle Vašich požadavků, pomoct s ovládáním kamerového systému) + report na Váš email či telefon o stavu funkčnosti systému.

– 2× ročně periodická revize kamerového systému včetně revizní správy např. pro pojišťovny apod.

– podpora po telefonu

– uživatelská podpora na emailu neomezeně

Jsme ALARMO!

Jsme Alarmo.cz firma, která provádí zabezpečení rodinných domů, zabezpečení firemních objektů, zabezpečení skladů nebo obchodů a restaurací.

Provádíme účinné zabezpečení domů, bytů, kanceláří, chat nebo obchodů, či firemních objektů. Zabezpečení kamerovým CCTV systémem, v kombinaci s GSM alarmem Vás ochrání před nezvanými hosty. Moderní IP kamery můžete sledovat na svých chytrých zařízeních kdekoliv na cestě. Elektronické zabezpečení domu profesionálním alarmem a kamerovým systémem můžete také doplnit detektorem kouře nebo plynu. Nabízíme kvalitní zabezpečovací systémy nejen pro Váš domov, ale i pro Vaši firmu nebo obchod. Nabízíme také prodej IP kamer, poplašných systémů, alarmů, kouřových čidel, GSM alarmů, přístupových systémů, systémů Jablotron 100, docházkových systémů. Naše služby zahrnují také odbornou montáž a servis včetně pravidelných revizí.

Kontaktujte nás, těšíme se na spolupráci.

jak nás hodnotí klienti?

Profesionální přístup, poradili a doporučili mi nejlepší řešení. Vše hotovo precizně a v termínu ...

Lukáš Novák

Děkuji za Vaše služby a zodpovědný přístup Vašeho technika ...

Jiří Nečas

Je radost s Vámi spolupracovat. Syn staví rodinný dům, určitě se na Vás obrátíme s dalším alarmem a kamerovým systémem ...

Radek Pohnán

Děkujeme za spolupráci v roce 2016 ...

Ivan Šoulák

S firmou Alarmo jsem nadmíru spokojená, zabezpečili mi celý dům ...

Adéla Pokorná

Je to perfektní firma a služby co dělají. Výborně mi zabezpečili horskou chatu ...

Tereza Málková

Skvělý, osobitý a rychlý přístup ...

Pavel Cikánek

Skvěle zabezpečená garáž, teď se nemusím bát o své auto ...

Jan Zahradník

Moc děkuji firmě Alarmo, s průběhem práce i s finálním produktem jsem velmi spokojen ...

Pavel Charvát

58

zabezpečených objektů

56

spokojených zákazníků

100%

spokojenost

certifikovaný partner JABLOTRON zařízení