ochrana perimetru

Zabezpečení perimetru

slouží jako primární ochrana pro důležité zařízení, jako jsou fotovoltaické elektrárny, vojenské prostory, letiště apod., ale používají se i pro ochranu pozemku rodinného domu.

Ochrana perimetru se dá realizovat několika způsoby: detekční kabel v plotě, infra bariéry, speciální kamerové systémy nebo mikrovlnné bariéry.

Detekční kabel v plotě

Ochrana plotu pomocí detekčního kabelu spočívá v tom, že do pletiva plotu se natáhne detekční kabel. Ten pak detekuje pohyb plotu. Pokud se někdo pokusí plot přelézt, přestřihnout pletivo nebo jinak narušit, je okamžitě vyvolán alarm.

Infra bariéry

Dnešní infra bariéry jsou daleko cenově dostupnější než dříve a je možné je instalovat na ochranu pozemku rodinného domu.

Infra bariéry fungují na principu paprsku, který se nesmí přerušit. Je vysílán z vysílače do přijímače paprsek a pokud je přerušen, vyhlásí se poplach. Nevýhodou je, že infra bariéra snímá na výšku pouze cca 30 cm. Největším nepřítelem infra bariér je mlha, hustý déšť a silný mráz.

Mikrovlnné bariéry

Mikrovlnné bariéry fungují na podobném principu, jako infra brány. Vysílač a přijímač vytvoří pole, které pokud je narušeno, tak vyvolá poplach. Systém je odolnější proti počasí a zároveň tvar detekčního pole je vhodnější, než v případě infra bariér.

Kamerové systémy

Speciální kamerové systémy, které vyhodnocují pohyb osob a dokáži detekovat překonání plotu, pohyb v zakázané oblasti a podobně. Jedná se o specializované vyhodnocovací jednotky, ke kterým se připojí standardní kamery. Tyto kamerové systémy lze použít společně se standardním záznamovým zařízením. Pro minimalizování falešných poplachů je vhodné instalovat také infra přísvity pro dokonalé osvětlené scény také v noci.

Obecně lze říci, že kamerové systémy jsou vhodné pro doplnění pro ochranu perimetru. Pokud jsou kamery připojené na pult centrální ochrany, pak výjezdová jednotka může jednoduše Váš majetek kontrolovat, aniž by zbytečně jezdila na místo kvůli falešným poplachům.

Přesně řešení pro Vás na míru!

Navrhneme Vám řešení, které Vám bude zcela vyhovovat. Ochranu perimetru od nás Vás rozhodně nezklamou a budou vám skvělým hlídačem. Zajistíme Vám samozřejmě i montáž a následný servis. Myslete na své bezpečí a začněte jednat ještě dnes. Neváhejte nás kontaktovat pro více informací.

Jsme ALARMO!

Jsme Alarmo.cz firma, která provádí zabezpečení rodinných domů, zabezpečení firemních objektů, zabezpečení skladů nebo obchodů a restaurací.

Provádíme účinné zabezpečení domů, bytů, kanceláří, chat nebo obchodů, či firemních objektů. Zabezpečení kamerovým CCTV systémem, v kombinaci s GSM alarmem Vás ochrání před nezvanými hosty. Moderní IP kamery můžete sledovat na svých chytrých zařízeních kdekoliv na cestě. Elektronické zabezpečení domu profesionálním alarmem a kamerovým systémem můžete také doplnit detektorem kouře nebo plynu. Nabízíme kvalitní zabezpečovací systémy nejen pro Váš domov, ale i pro Vaši firmu nebo obchod. Nabízíme také prodej IP kamer, poplašných systémů, alarmů, kouřových čidel, GSM alarmů, přístupových systémů, systémů Jablotron 100, docházkových systémů. Naše služby zahrnují také odbornou montáž a servis včetně pravidelných revizí.

Kontaktujte nás, těšíme se na spolupráci.

jak nás hodnotí klienti?

Profesionální přístup, poradili a doporučili mi nejlepší řešení. Vše hotovo precizně a v termínu ...

Lukáš Novák

Děkuji za Vaše služby a zodpovědný přístup Vašeho technika ...

Jiří Nečas

Je radost s Vámi spolupracovat. Syn staví rodinný dům, určitě se na Vás obrátíme s dalším alarmem a kamerovým systémem ...

Radek Pohnán

Děkujeme za spolupráci v roce 2016 ...

Ivan Šoulák

S firmou Alarmo jsem nadmíru spokojená, zabezpečili mi celý dům ...

Adéla Pokorná

Je to perfektní firma a služby co dělají. Výborně mi zabezpečili horskou chatu ...

Tereza Málková

Skvělý, osobitý a rychlý přístup ...

Pavel Cikánek

Skvěle zabezpečená garáž, teď se nemusím bát o své auto ...

Jan Zahradník

Moc děkuji firmě Alarmo, s průběhem práce i s finálním produktem jsem velmi spokojen ...

Pavel Charvát

58

zabezpečených objektů

56

spokojených zákazníků

100%

spokojenost

certifikovaný partner JABLOTRON zařízení